Sčítání ptactva

Už více jak 3 roky se naše školka každoročně zapojuje do celorepublikového projektu Sčítání ptactva.

Ve vyhlášeném termínu od pátku do neděle, zpravidla se jedná o víkend na začátku ledna. Sčítá se po dobu jedné hodiny (60 minut). Ptáčky sčítáme na našem krmítku před školkou a výsledky odesíláme do ČOS.

Seznamujeme děti s druhy ptáčků, které se u nás vyskytují, jak se o ptáčky starat a naopak, co nedělat a jak je chránit.

V zimním období nosí děti s rodiči pro ptáčky kvalitní krmení a společně s dětmi plníme krmítka ve školce.

V období kdy se sčítání provádí zařazujeme během dopoledních činností krátké filmové ukázky ptáčků v přírodě, hrajeme mnoho her na ptáčky, tvoříme výtvarná díla různou technikou, kterými si pak vyzdobíme naší školku a společně si celou akci zhodnotíme. Procházky a pozorování ptactva v jejich přirozeném prostředí jsou samozřejmostí.

Fotogalerie

Na této stránce: https://msjerabinka.rajce.idnes.cz/ najdete všechny fotky dětí z akcí pořádané naší školkou (výlety, soutěžní dopoledne, jak si děti hrají ve školce s kamarády, co ve školce celý den dělají...apod.). Jelikož tyto fotky budou veřejnosti uzamčeny, ve školce dostanenete potřebné přístupové údaje, aby jste si je mohli prohlédnout a případně i stáhnout.