Druhy zaměstnání a řemesel

Perex image
Stříhání postav z papíru, hra na kadeřníka, malíře, doktora, prodavače...
  • Stříhání postavy, nalepit a dokreslit auto-řidič, zedník-dům...) dbát na správné držení nůžek.
  • Hrát si s dětmi na kadeřníka, doktora, prodavače, malíře... (vyjmenovat věci, které ke své práci potřebují...).
  • Děti, nebo rodiče předvádějí pantomimou určité zaměstnání, ten druhý hádá o které zaměstnání jde.
  • Zpíváme písničky s obsahem lidské práce(Šel zahradník, Pekla vdolky, Já do lesa nepojedu, Pec nám spadla...).
  • Hry s obrázky na téma "Řemesla"- vytleskat název řemesla, slabikovat a vytleskat předměty potřebné k dané práci.
  • Vědět, kde pracuje maminka s tatínkem a co ke své práci potřebují.
  • Námětová hra "Na švadlenku"... Švadlence se rozsypaly knoflíky. Pomůžeme je švadlence třídit podle tvarů, velikostí a barev. Řekneme kterých je méně a více a spočítáme je.
  • Námětová hra na "Kuchaře"... vyrobíme si z papíru kuchařskou čepici a pomůžeme mamince upéct něco dobrého.
  • Námětová hra na školu... učíme se při hře pozdravit, poprosit o něco, poděkovat, pomáhat si, říct své jméno, příjmení, bydliště. Zopakujeme si geometrické tvary a barvy, učíme se podepsat.